پاکوب

در نظر بازی ما بی خبران حیرانند...

پاکوب

در نظر بازی ما بی خبران حیرانند...

اخبار وبلاگ:
گشایش مسیر جدید پایین دیواره انجیر چشمه
Ghadr 5.10b

طبقه بندی موضوعی

۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده است

درود
متاسفانه در برنامه کوهنوردی خط الرس بوقوتو کوهنورد با سابقه و مدیر عامل باشگاه کوهنوردی البرز آقای علی اسماعیلی به دلیل سقوط از شاخک های بوقوتو در گذشت.
هیچ وقت فکرش را نمی کردم روزی در حال تنظیم و نوشتن همچین گزارشی باشم، برای تمام اعضاء باشگاه البرز این حادثه غیر قابل باور هست...
به جهت اطلاع دوستان و آشنایان با چگونگی بروز حادثه گزارشی را با همیاری سرپرست و دوستان حاظر در برنامه تنظیم کردیم که در ادامه مطالعه خواهید کرد.

برنامه خط الرس بوقوتو طبق تقویم رسمی باشگاه کوهنوردی البرز در تاریخ 95/2/24 به اجرا در آمد.این پیمایش از روستای گلستان واقع در استان سمنان شروع و نقطه پایان آن روستای ترسه ازتوابع شهرستان مینودشت بوده است.

ساعت 4:30 گنبد را به مقصد روستای گلستان ترک می کنیم، در ساعت 7 صبح بعد از صحبت های سرپرست استارت کوهپیمایی برنامه زده می شود و همگی طبق روال برنامه های کوهنوردی شروع به حرکت می کنیم(بارندگی در شب قبل مسیر را کاملا با گل همراه کرده بود).

روستای گلستان

امید قدیم
۲۶ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۹:۲۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۵ نظر

درود دوستان

مدتی هست به طور ناگهانی دردی رو پشت پاشنه پا احساس می کردم، فکر کردم به دلیل استفاده طولانی از کفش به خاطر مسافرتی که رفته بودم باشه بعد از گذشت یک هفته درد کمتر شد اما هنوز بهبودی کامل صورت نگرفته، در این خصوص تحقیقی رو انجام دادم و تصمیم گرفتم که منتشر کنم.

استخوان پاشنه یا کالکانه بزرگترین استخوان پا است و تاندون آشیل به پشت آن میچسبد. بین تاندون آشیل و استخوان پاشنه کیسه بافتی ظریفی به نام بورس وجود دارد که به علت وجود مایع سینوویال در آن موجب میشود تاندون آشیل راحت تر بر روی استخوان پاشنه حرکت و لغزش داشته باشد.

شکل استخوان پاشنه در افراد مختلف متفاوت است. در بعضی از افراد در محل اتصال تاندون آشیل استخوان پاشنه برجسته تر از معمول است. این برجستگی میتواند به علت ساخته شدن استخوان اضافه به دنبال کشش مداوم و مکرر تاندون آشیل ایجاد شود. تاندون آشیل به پشت استخوان پاشنه میچسبد و کشش مکرر این تاندون بر روی استخوان میتواند موجب ساخته شدن استخوان اضافه در پشت پاشنه شود.

امید قدیم
۰۲ ارديبهشت ۹۵ ، ۲۰:۲۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳ نظر